Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9145
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Travis

Travis


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Travis Yazıcıya Gönder

Travis, 1990 yılında dört İskoç genç tarafından kuruldu. Chris ve Jeff Martyn kardeşlerin öncüsü olduğu grup, onların okul arkadaşları Andy Dunlop(gitar) ve Neil Primrose(davul) tamamlanırken vokale de bir bayan vokal alarak ilk konserini ‘Glass Onion' ismi altında gerçekleştirdi. 1991 yılında Fran Healy'i dahil etti. 1993 yılında ‘The Glass Onion' adında bir EP çıkartan beşli, Amerikalı prodüktör Niko Bolas'ın dikkatini çekmeyi başarırıken, grubun ismi bir kez daha değişti ve ‘Travis' oldu. Ardından Chris ve Jeff Martyn'in gruptan ayrılmasıyla kadroya Dougie Payne dahil olurken, grup Glasgow'da birçok konsere katılmaya başladı.

1997'de ilk albümleri ‘Good Feeling'  ile İnglitere listelerinde 9 numara oldular. Travis, 2. albümünü 1999'da ‘The Man Who' adı ile yayınladı. Albüm daha duygusal olmasına karşın İngiltere listelerinde 7 numaraya kadar yükseldi. ‘Why Does It Always Rain On Me?' albümün dikkat çeken şarkısı oldu. Bu albümle 2000 yılındaki İngiliz Müzik Ödülleri'nden ‘En iyi Albüm' ödülünü alan grup, 237 konsere katıldı ve Oasis ile turneye çıktı.

Travis, 2001 yılında 3. albümleri ‘The Invisible Band'i yayınladı ve İngiltere listelerinde 1 numaradaki yerini aldı.  Müziğin gruptan daha önemli olduğu mesajını vermeye çalışan grup, İngiltere Müzik Ödülleri'nden ‘En iyi Grup' ödülünü kazandı.

2002 yılında talihsiz bir kaza ile davulcu Neil Primrose'un boynunu kırması ilk etapta grubu dağıtır gibi olsa da Primsore'un kendini toparlaması 2003 senesinde de 4. albümü peşinden getirdi. ‘12 Memories' adını verdikleri albüm, öncekilere göre daha karanlık ve politik bir albüm olma özelliğini taşırken, grup yine de listelerdeydi.

Travis, 2005 yılında ‘Singles' adında bir derleme albüm çıkarttı. 2007'de ‘The Boy With No Name' adlı albümünü hayranlarına sunan Travis, ‘Closer' şarkısı ile çıkış yaptı ve listelere yerleşti. ‘Selfish Jean' ve ‘My Eyes' şarkıları albümün ön plana çıkan diğer şarkıları oldu.