Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Jessica Simpson

Jessica Simpson


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Jessica Simpson Yazıcıya Gönder

Jessica Ann Simpson, 10 Temmuz 1980’de Abilene, Teksas’ta dünyaya geldi. 1999’da ilk single’ı “I Wanna Love You Forever”ı çıkartan şarkıcı bu şarkıyla listelerde 3 numaraya yerleşti. Ardından “Sweet Kisses” adlı albümü çıkararak 98 Degrees ile turneye çıktı. 98 Degrees’in ‘My Everything’ adlı müzik videosunda oydı. Bu klipte grup elemanlarından Nick Lahey ile rol alan Jessica Simpson güzel bir aşka da kucak açatı. 

 

“Where You Are”, 1999 ve “I Think I'm In Love With You” adlı şarkıları çok sevilen Jessica Simpson’ın albümü oldukça başarılı olur. Ama yine de Jessica Simpson’ın ilk albümü dönemin ünlü şarkıcıları Britney Spears ve Christina Aguilera’nın albümleri gibi dünya çapında başarı kazanamaz.

 

2001’de plak şirketinin ısrarlarıyla dış görünümünü değiştirip kilo vererek “Irresistible” adlı 2. solo albümünü çıkdı. Albüm kısa sürede 6 numara oldu. 2003 yazında Nick Lahey ve Jessica Simpson evlendi ve MTV için ‘Yeni Evliler’ adlı bir reality şovu hazırladılar.

 

Kısa bir süre sonra Jessica Simpson’un 3. albümü “In This Skin” çıktı. Albümde öne çıkan parçalar ‘With You’ ve eski Berlin şarkısı ‘Take My Breath Away’ oldu. Çift 2004 yılında ‘The Nick and Jessica Variety Hour’ adında bir TV şovu hazırladılar ve 2005 yılında ‘En İyi Reality Şovu’ dalında People’s Choice Ödülü aldılar. Jessica Simpson 2004 yılında Noel şarkılarından oluşan “Rejoyce: The Christmas Album” adlı bir albüm daha çıkardı. 2005 yılında The Dukes of Hazzard adlı filmde rol aldı. Film ilk haftasında 1 numara oldu. Simpson’ın ikinci filmi Employee of the Month oldu. Ardından Luke Wilson ile başrolünü paylaştığı Blonde Ambition filmi geldi (2007).

 

Nick Lahey ve Jessica Simpson 2006’da boşandı ve Jessica aynı yıl 4. albümü “A Public Affair”i yayınladı. Albümle aynı adı taşıyan single 20 numaraya yükseldi ve şarkının videosunda Eva Longoria, Christina Applegate, Christina Milian, Maria Menounos, Andy Dick ve Ryan Seacrest rol aldı. Aralık 2006 yılında Jessica Simpson, Dolly Parton ile Kennedy Center Ödülleri gecesinde sahne aldı ancak şarkı sözlerini heyecandan unuttu ve konukların arasında Başkan George Bush, Steven Spielberg bulunduğu gecede oldukça kötü anlar yaşadı.

 

Jessica Simpson’ın kendine ait güzellik saç bakım ürünleri serisi bulunmaktadır. Simpson Pizza Hut ve Proactiv Solution reklamlarında yer aldı.