Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Marc Anthony

Marc Anthony


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Marc Anthony Yazıcıya Gönder

Gerçek adı Marco Antonio Muniz olan Marc Anthony, 16 Eylül 1968’de New York’da doğdu. Ailesi Porto Rikolu olan Anthony, gerçek ismini Meksikalı bir şarkıcıdan aldı.

 

Müzik hayatına vokalistlik yaparak ve dans gösterilerine katılarak başlayan Anthony, isim benzerliğinden dolayı gerçek ismini değiştirerek Marc Anthony ismini kullanmaya başladı. Şimdi Latin Amerika başta olmak üzere tüm dünyanın tanıdığı başarılı bir Latin şarkıcı ve söz yazarıdır. Ayrıca aktörlük de yapmaktadır.  

 

Sanatçının ilk çıkışı 1988 yılında ‘Rebel’ ile oldu. Serbest müzik tarzındaki bu başarılı çalışması Sa-Fire, Ann-Marie, Little Louige Vega, Tdd Terry, Chrissy I-Eece ve Edmond gibi sanatçılarla da çalışmasına neden oldu. Onlara şarkı yapan Anthony, bazılarına da vokallerle eşlik etti. 1991 yılında çıkardığı ‘When The Night Is Over’ adlı albümünden sonra serbest müziği bırakıp salsa ve İspanyolca şarkılarla yükleşine devam eden Anthony, 1993 yılında piyasaya çıkardığı ‘Todo A Su Tiempo’ albümündeki birçok şarkı ile Grammy Ödüllerine aday oldu. 1997 de çıkardığı ‘Contra La Corriente’ albümü ile en iyi Latin tropikal performans ödülünü aldı.

 

Marc Anthony, 1999 yılında kendi adını taşıyan ‘Marc Anthony’ albümü ile dikkatleri üzerine çekmiş, albümdeki ‘I Need to Know’ şarkısı ile İngiltere’de ilk 5’e girerken, Grammy Ödülünü de almayı başardı. Bu albümün diğer popüler şarkıları; ‘When I Dream At Night’, ‘My Baby You’, ‘Love Is All’ ve Runawat Bridge filminin soundtrack’i ‘You Sang to Me’...

 

2001 yılında çıkardığı ‘Libre’ albümü ile hayranlar kitlesini biraz daha arttıran Anthony, 2002 yılında sunduğu ‘Mended’ albümü ile başarısını iyice kanıtladı. Bu albümden de birçok hit şarkı çıktı. Bazıları; ‘I’ve Got You’, ‘I Need You’, ‘Tragedy’, ‘She Mends Me’...

 

2002’den sonra çıkardığı albümler sırasıyla; ‘Amar Sin Mentiras’-2004, ‘Valio La Pena’-2004, ‘Sigo Siendo Yo’-2006. Son olarak ‘El Cantante’ soundtrack albümü ile hayranlarının karşısına çıktı.

 

Oyunculuk tecrübesi de olan Marc Anthony; Night Stalker, El Cabtante, Man on Fire,  In the Time of the Butterflies gibi birçok filmde de aktörlüğünü sergiledi.

 

1993 kaninat güzeli Dayanara Torres ile evlenen Anthony’nin Torres’den 2 çocuğu var. Evliliğini bitiren Anthony, 5 Nisan 2004 tarihinde Latin yıldız Jennifer Lopez ile dünya evine dirgi.