Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - azucar moreno

azucar moreno


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

azucar moreno Yazıcıya Gönder
Müzisyen bir aileden beslenerek dünyaya açılmayı başaran Azucar Moreno ikilisinin büyükbabaları gitarist, babaları usta bir Flamenko şarkıcısı ve erkek kardeşleri ise popüler bir rumba grubunun üyelerinden oluşuyor.

Kız kardeşlerin müzik ile olan yakınlaşmaları henüz 13 yaşında (1982), erkek kardeşlerinin kurduğu gruplarla sahneye çıkarak başladı. Sahnedeki güçlü performanslarıyla dikkati çeken ikili, ardından ilk albümleri "CON LA MIEL EN LOS LABIOS"u ile müzik piyasasına adım attı. Azucar Moreno, İspanya'da arka arkaya yayınladıkları "ESTIMULAME" ve 3. CD'leri "CARNE DE MELOCOTON" albümleriyle büyük başarı kazandı.

İspanya'yı, 1990'daki Eurovision Şarkı Yarışması'nda 'BANDIDO" isimli şarkıyla temsil eden ikili, burada elde ettikleri başarıyla tüm dünyanın tanıdığı gruplar arasında yer almaya başladı. Parçayla aynı adı taşıyan albüm, gruba "Yeni Sanatçı" kategorisinde BİLLBOARD ödülü kazandırdı. Flamenko üzerine yerleştirdikleri dans ritimleriyle farklı bir sound ortaya çıkaran ikili, bu albümle beraber dünya çapında milyonlarca kopya albüm satmayı başardı

Flamenko üzerine yerleştirdikleri dans ritimleriyle farklı bir sound ortaya çıkaran ikili, konserin öncesinde ülkemizde de yayınlanacak yeni albümleri Unicas'in yepyeni şarkılarıyla ilk kez Türk müzikseverlerin karşısına Yapı Kredi Sanat Festivali 2002 kapsamında 6 Haziran'da çıkacak. Grubun bu albümden yayınladığı ilk single "Besame", önümüzdeki yaz evlerinize Akdeniz sıcaklığı ve kıvraklığını getirecek.


İspanya'nın müzik dünyasına armağanı iki kız kardeşten kurulu Azucar Moreno projesi; müzik ile çok yakından ilgili bir ailenin ortamından beslenerek şekillendi. Kız kardeşlerin müzik ile olan yakınlaşmaları henüz on yaşında (1982), erkek kardeşlerinin kurduğu gruplarla başladı. Sahnedeki güçlü performanslarıyla dikkati çeken grup, ardından ilk albümleri Con La Miel en Los Labios'u yayınladı. İspanya'yı Eurovision Şarkı Yarışması'nda Bandido isimli şarkıyla temsil eden ikili, burada elde ettikleri başarıyla tüm dünyanın tanıdığı gruplar arasında yer almaya başladı