Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Anastacia

Anastacia


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Anastacia Yazıcıya Gönder

Asıl adı Anastacia Lyn Newkirk olan Anastacia, 17 Eylül 1973 doğumlu, Amerikalı şarkıcı ve müzisyen. Chicago'da doğan Anastacia, New York'ta büyüdü. Anne ve babasının Broadway'de çalışmasından etkilenerek dansa ilgi duydu. 90'lı yıllarda Club MTV'nin Salt-N-Pepa'nın ‘Everybody Get Up' ve ‘Twist and Shout'un videolarında dans etti.

 

Rock müzik'ten, soul müziğe kadar çeşitli tarzlarda şarkıları albümlerinde seslendiren Anastacia, 2000'li yılların başında taınmaya başlandı. 2000 yılında ilk albümü ‘Not That Kind'ı 8 ülkede ilk 10'a girdi ve milyonlarca satış yaptı.

Anastacia, ‘Freak Of Nature' adını verdiği ikinci albümünü 2002 yılında piyasaya çıkardı. İlk albüm kadar başarılı sayılmasa da yine birçokları tarafından beğenildi ve duyuldu.


2003 yılında göğüs kanseri teşhisi ile müzik kariyerine iyileşene kadar ara veren Anastacia, 2004 yılında ‘Anastacia' adlı albümü ile geri döndü. Albümden çıkan ‘Left Outside Alone' ve ‘Sick & Tired' şarkıları büyük ses getirdi.  


2005 senesinde ‘Pieces of a Dream: Best Of' adını verdiği albümünü yayınlayan Anastacia, bu albümde Fantastic 4 filminin soundtrack'i için eski Evanescence gitaristi Ben Moody ile birlikte hazırladığı ‘Everything Burns' adlı şarkıya da yer verdi.