Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9145
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Hilary Duff

Hilary Duff


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Hilary Duff Yazıcıya Gönder

Hilary Erhard Duff, 28 Eylül 1987 Teksas doğumlu Amerikan sinema oyuncusu, şarkıcı ve moda ikonu.

 

Hilary Duff, henüz 6 yaşındayken kardeşi Haylie Katherine Duff ile birlikte ‘The Nutcracker Suite' balesinde yer aldı. California'yada ‘True Women'(1997) ve ‘Playing By Heart'(1998) adlı televizyon projelerinde bulundu. 1998 senesinde yayınlanan ‘Casper Meets Wendy' filmindeki ‘Wendy' rolü ile dikkatleri üzerine çekti ve 1999'da ‘The Soul Collector' filmindeki rolü ile Genç Artistler Ödülleri'nden ‘Televizyondaki En iyi Performans' ödülünü kazandı.

 

Hilary Duff, ‘Lizzie McGuire' adlı çocuk dizisindeki performansıyla kendi yaşındaki çocukları peşinden sürüklerken peşinden 2002'de ‘Human Nature' adlı filmde rol aldı. Aynı sene Disney'in ‘Cadet Kelly' filminde de rol alan Hilary Duff, ilk albümü ‘Santa Claus Lane'i de çıkartarak müzik piyasasına ilk adımını atmış oldu. Albümden çıkan ilk şarkı ‘Tell Me A Story' Duff'a altın plak kazandırdı. Hilary Duff, en ciddi sinema projesini 2003'te ‘Agent Cody Banks' ile gerçekleştirdi. Peşinden, aynı yıl ‘Cheaper By Dozen' filmi geldi.

 

Hilary Duff, ‘Metamorphosis' adlı ikinci albümü ve çıkış şarkısı ‘So Yesterday' ile Amerika listelerinde 1 numara oldu.  

 

2004 yılında romantik komedi filmi ‘A Cinderella Story'de rol alan Hilary Duff, aynı sene ‘Raise Your Voice' adlı bir film daha çevirdi fakat pek beğenilmedi. 2004'te ‘Hilary Duff' adını verdiği üçüncü albümü sanatçıya platin plak kazandırdı.  

 

2005'de ‘Cheaper By Dozen II' devam filminde ve ‘The Perfect Man' filminde rol aldı. Hilary Duff, aynı sene derleme bir albüm yayınladı. Duff'ın 4. albümü ‘Most Wanted', Amerika listelerinde iki hafta boyunca 1 numarada kaldı.

 

Hilary Duff, 2006 yılında ‘Material Girls' filminde kardeşi Haylie Duff ile birlikte rol aldı.

2008'de vizyona girmesi beklenen animasyon film ‘Foodfight!'a sesiyle katılacak olan Hilary Duff, yakın zamanda ‘War Inc.' adlı filmde John Cusack ile birlikte perdelere yansıyacak.

 

‘Dignity' adlı 5. stüdyo albümünü piyasaya süren Hilary Duff, albümden çıkan ilk şarkı ‘Play With Fire' ardından da ‘With Love' şarkısı oldu. Dans ve elektronik ritimlerin bulunduğu albümden 3. single ‘Stranger' şarkısına geldi.