Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Gnarls Barkley

Gnarls Barkley


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Gnarls Barkley Yazıcıya Gönder

Gnarls Barkley, Baltimore’lu DJ ve prodüktör Danger Mouse (Brian Burton) ile rapçi Cee-Lo (Thomas Callaway) tarafından oluşturuldu.

İkili ilk kez Danger Mouse ile Jemini’nin ortak çalışması ‘Ghetto Pop Life’ albümünde bulunan ‘What U Sittin’ On?’ şarkısında beraber çalıştı. Ardından 2005’deki Danger Mouse ile MF Doom’un ortak çalışması Danger Doom grubunun ‘The Mouse And The Mask’ albümündeki ‘Benzie Box’ şarkısı geldi.

Danger Mouse ve Cee-Lo, Gnarls Barkley adını verdikleri yeni projelerini 2006’da yayınladı. ‘Crazy’ şarkılarını ilk olarak internetten duyuran Gnarls Barkley, İngiltere listelerinde yedi hafta boyunca 1 numara olmayı başardı. Bu başarı peşinden ilk albümleri ‘St. Elsewhere’ getirdi. İngiltere listelerinde yine 1 numara olan Gnarls Barkley, Amerika’da da 4 numaraya kadar yükseldi.  ‘St. Elsewhere’ albümü şu ana kadar 775,000 civarında bir satış grafiği yakaladı.  

Aynı sene  içinde dört video klip ve canlı performans kayıtları ile ‘St. Elsewhere’ albümü yeniden yayınlandı. 2007 senesini Red Hot Chili Peppers ile turnede geçiren Gnarls Bakley, konserlerde giydikleri Star Wras, tenisçi, lise öğrencisi kostümleri, pijamalar ve bornozlarla da farklı olmayı başardı.