Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Justin Timberlake

Justin Timberlake


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Justin Timberlake Yazıcıya Gönder

Justin Randall Timberlake, 31 Ocak 1981 Tennessee, Amerika Birleşik Devletleri doğumlu. JT lakaplı Justin Timberlake ünlü bir pop yıldızı ve aktör. Ailesinin dördüncü çocuğu olan JT’nin annesi Lynn Harless ve babası Randy Timberlake 1985 yılında boşanmışlardır. Yaşamayı seven; alışveriş, otomobil ve basketbol tutkunu.

 

Timberlake, şöhretin ilk adımlarını 1993 yılında  The Mickey Mouse Club’a dahil olarak atmış oldu. Burada ünlü pop yıldızları Britney Spears ve Christina Aguilera ile şarkı söyleyen JT, Britney Spears ile de bir dönem evli kaldı.

 

JT, The Mickey Mouse Club tecrübesinin hemen ardından JC Chasez ve Chris Kirkpatrick ile 1995 yılında ‘N Sync isimli grubu kurdular. ‘Boyband’ niteliğinde olan bu grup 2000 yılında çıkardıları ‘No String Attached’ albümü ile bütün dünyada satış rekorları kırarak dikkatleri üzerine çekti. JT’nin daha bu yıllarda geleceğin önemli müzik adamlarından biri olacağı tahmin ediliyordu. Grup üyeleri, 2002 yılında çıkardıkları ‘Celebrity’ albümünün ardından birlikte çalışmayı bıraktılar.  

 

JT, Britney Spears ile de ilişkisini sonlandırdıktan sonra 2002 yılında kendi solo albümü ‘Justified’ ile hayranlarının karşına bomba gibi çıktı. Albüm Billboard 200 listesine 2 numaran giriş yapınca JT de başarısını kanıtlamış oldu. Albümü dünya çapında 7 milyon sattı.

2003 yılı sonlarında çıkardığı I'm Lovin' It adlı singe,  McDonald's tarafından kullanıldı.

Yakışıklılığı ve başarısı ile dikkat çeken Justin, 2003 yılında MTV Film Ödülleri'ni de sundu.

 

İlk solo albümü ile oldukça başarılı olan Timberlake, 2004 yılında da 2 Grammy ödülünün sahibi olmuş oldu. 2004 yılından itibaren de aktörlüğü ile tanıştığımız Justin’in en önemli rolü Edison filminde canlandırdığı gazeteci rolüdür. Ayrıca bu dönemler Nelly, Black Eyed Peas ve Snoop Dogg’un albümlerine de destek verdiği dönemlerdir. 

 

2005 yılında kendi müzik firmasını kuran kurdu. 2006 sonbaharında ‘FutureSex/LoveSounds’ albümü ile Justin daha iddialı bir şekilde müzik dünyasını salladı. Billboard listesine 1 numaradan giriş yaptı ve ‘SexyBack’ adlı şarkısını 2006 MTV Video Müzik Ödülleri töreninin açılışında söyledi. Tımberlake bu albümü ile de 2007 yılında Grammy ödüllerinden kendine pay çıkarmayı başarmış oldu.

 

Amerika’da bir çok restorana sahip olan Justin ayrıca William Rast adında bir koleksiyonun da sahibi. Britney Spears ile boşandıktan sonra uzun bir süre Cameron Diaz ile beraber olan Justin, şimdi güzel ve ünlü oyuncu Jessica Biel ile beraberdir.

 

Kısa Kısa

4 Grammy ödülüne sahip.

People dergisi tarafından 2005'te Dünyanın En Seksi Erkeği seçildi.

Cry Me a River’ adlı şarkıyı Britney Spears için yazdı.