Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Pussycat Dolls

Pussycat Dolls


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Pussycat Dolls Yazıcıya Gönder

Pussycat Dolls, 1995 yılında Christina Applegate'in garajında küçük bir dans grubu olarak ortaya çıktı. Grup üyeleri: Nicole Scherzinger (Vokal-2003 Amerikan Popstar yarışması birincisi Eden's Crush'in solisti), Kimberly Wyatt, Carmit Bachar, Jessica Sutta, Melody Thornton ve Ashley Roberts'dan oluşuyor. Grubun yaratıcısı koreograf Robin Antin'dir. Bir süre sonra Christina Applegate'in önerisiyle Johnny Depp'in sahibi olduğu The Viper Room kulübünde çıkmaya başladılar. Bir gün provalarını izleyen Johnny Depp, 'İşte ben bunun için bir kulüp aldım' der ve başarılarını onaylar. Pussycat Dolls; 1995-2001 yılları arasında Los Angeles'ta The Viper Room, 2002 yılında da The Roxy'de sahneye çıktı.

 

İlk albümleri ‘PCD' 2005'te çıktı. Albümün ilk single çalışması ‘Don't Cha' İngiltere Single Listesi'nde ilk sıraya yükseldi. Albümden çıkan ikinci single ‘Stickwitu' Top 40'a girdikten bir ay sona, Top 10, iki ay sonra da İngiltere Single Listesinde birinci sıraya yerleşti. Albüm altın plak alırken, aynı zamanda Billboard Müzik Ödülleri'nin de sahibi oldu. Yine aynı yıl ‘Don't Cha' ile İngiltere Smash Hits'de Yılın En İyi Videosu ödülünü aldı.

 

Bir çok ünlü Pussycat Dolls ile şovlarında sahne aldı. Bunlardan bazıları Christina Aquilera, Pamela Anderson, Kelly Osbourne, Pink, Britney Spears, Carmen Electra ve Gwen Stefani gibi isimler bulunmaktadır.

 

Pussycat Dolls, ilk kuruluş yıllarında taklit ve danslardan oluşan başarılı revü şovları yaptı ve zamanla gerçek bir müzik grubuna dönüşerek uluslararası üne kavuştu. Birçok dergide, MTV ve VH1'da, reklam kampanyalarında ve filmlerde yer aldı. Grup 2004 yılında MTV Asya Ödüllerinin açılışını yaptı. Son olarak MTV Hits İngiltere, Pussycat Dolls'u Destiny's Child ve Spice Girls'ün de önünde En İyi 10 Kadın Grubu listesinde bir numara olarak açıkladı.