Toplam yaşam öyküsü sayısı: 8877
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Hakan Kaynak

Hakan Kaynak


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Yazarlar - Şairler

Hakan Kaynak Yazıcıya Gönder
1958, Diyarbakır doğumlu olan Prof. Dr. Hakan Kaynak ilk okul tahsilini Diyarbakır İnönü İlk Okulu'nda tamamladıktan sonra orta ve lise tahsilini Saint-Benoit Fransız Erkek Lisesi'nde yapıp, 1976 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde Tıp tahsilime başlamıştır.

1983 senesinde tıp doktoru olup, 2 sene İskenderun Sağlık Ocağı'nda çalışmış. 1985 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı'nda Nöroloji Uzmanlık eğitimime başlamıştır.

Aynı yıllarda asistan olarak çalışırken uyku bozuklukları ile ilgilenmeye başlamış ve 1990 yılında gittiği Fransa Montpellier Üniversitesi, Nöroloji Kliniği, Uyku laboratuarında 'Uyanıklık ve Uyku Bozuklukları' diploması almış. 1990 yılında nöroloji uzmanı, 1991 yılında da Nöroloji Doçenti olmuş. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi , Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde Profesör olmuştur.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Nöroloji Anabilim Dalında kurmuş olduğu, 6 yataklı uyku bozuklukları biriminin yöneticiliğini yapmaya devam etmektedir.

'Uyku: Uyuyamamak mı?, Uyanamamak mı?' isimli uyku bozuklukları ile ilgili kitabı 2000 yılında yayınlanmış, 2003 yılında da ikinci baskısı yapılmıştır.

1992 yılında Türk Uyku Araştırmaları Derneği'nin kurucu üyesi olarak dernek çalışmalarıma başlamış, o tarihten 2000 yılına kadar TUAD'ın sekreterliğini, 2000 yılından beri de başkanlığını yapmaktadır.

1993 yılında Nöropol Özel Sağlık Hizmetlerinde özel olarak çalışmaya başlamış ve uykuda poligrafik tetkikler yapmaya başlamıştır.

Şubat 2005 tarihinde 'UYKUM' Sağlık ve Danışmanlık Hizmetleri Limited şirketini kurarak burada da 5 yataklı bir uyku bozuklukları birimi oluşturmuştur. Bu merkezde uyku bozuklukları ile ilgili muayene ve tabipler birliği listesinde sıralı tüm uyku bozukluklukları tetkikleri yapılmaktadır.

Hakan Kaynak kitapları